The Gathering: Lahká Múza, Terminal State, Fontanela

Koncerty
Košice
-

Septembrový Gatheting! 35.rokov Ľahkej Múzy na alternatívnej scéne a ich hostia v Malej Tabačke!

Ľahká Múza vznikla v roku 1984 na výbojoch post punkovej éry ako experimentálna new wave kapela. Pôvodná zostava bola štvorčlenná (Gudrun, 677, German H a Dr.K). Z pôvodnej zostavy do dnes pretrvalo tvorivé jadro Gudrun Snake & 677 ktoré od roku 1990 až do dnes spolupracovalo s viacerými muzikantmi a performermi. Časom sa vypracovali na jednu z najvýznamnejších alternatívnych kapiel z východného bloku a vďaka originálnej tvorbe a zaujimavému vizuálnemu prevedeniu koncertov za celé obdobie zahrali na všetkých významných európskych festivaloch goth-electronic-industry scény od Anglicka cez Nemecko, Rakúsko, Poľsko, Litvu, Srbsko až po domáce české a slovenské medzinárodne obsadené festivaly a množstvo klubových vystúpení. Kapela vydala prvý MC nosič v 1990 roku u pražského vydavateľstva Black Point a prvé CD/LP v roku 1992 u Zoon Records.Ďalšie v roku 1995 u českých Indies Records, v roku 2000 u poľských Black Flames, v roku 2004 u litovských Dangus. V roku 2006 zakladajú vlastnú značku eXcentriX records, kde vydávajú debutové album bočného ritual/elektronického projektu Hieros Gamos , v roku 2013 CD Ľahkej Múzy- Byť Tvojím Zrkadloma v roku 2016 prvé DVD – Performance.

Ľahká Múza - Tam, kde začína noc
https://www.youtube.com/watch?v=meMgTUqTo88

Ľahká Múza - Synchronia
https://www.youtube.com/watch?v=-NlApGapIpM

Terminal State je stálicou slovenského elektroindustriálu z Prešova. Od roku 1993 drsné elektronické rytmy a zvuky doprevádzajú ťažko efektovaný vokál, za takúto kombináciu by sa nemuseli hanbit ani v kolíske štýlu, vo Vancouveri. Posledný 2CD album z roku 2013 už čoskoro nahradí nový.

Fontanela je filmová dark-ambient / rhytmic-noise kooperácia medzi f/errorom (FARA, Gain Control) a výtvarníkom Michalom Dankulincom. Noir vízie konca sveta odľudštenej technokratickej spoločnosti sprevádzajú božské hlasy večnosti a všadeprítomnej dôvery
Vstupenky

Odporúčané akcie