Bohemian Betyars (HU)

Koncerty
Košice
-

Hoci majú korene u našich južných susedov, v ich tvorbe cítiť Balkán a tiež rómsku energiu. Je to ako keby sa stretol Manu Chao s Gogol Bordello na jednom pódiu a spoločne by neváhali všetky pesničky poriadne zrýchliť. Punková energia, nádych ska či speedfolku sú len jednými z mnohých charakteristík Bohemian Betyars. Jednotná škatuľka pre ich žáner neexistuje.

Bohémi z Maďarska začali tvoriť v roku 2009, odkedy jazdili po Európe, hrali na uliciach a jednoducho si užívali život a hudbu. Odvtedy sú koncertnou neriadenou strelou hrajúcou po celom kontinente a dokonca aj vo svete. Pár dní po Košiciach totiž vystúpia až v ďalekej Číne. 

Šesťčlenná zostava kombinuje punkovú rytmiku s akustickou i elektrickou gitarou, nechýbajú tiež husle a dychové nástroje, ktoré dotvárajú celý zvukový ohňostroj. Na svojom konte majú niekoľko albumov, z ktorých špeciálne ten ostatný Csavargó, zo začiatku tohto roka, stojí za vypočutie. Kým ich nahrávky znejú pomerne upratane a pokojne, naživo sú Bohemian Betyars guľomet, ktorý rozpúta pod pódiom skutočne horúcu zábavu.

Vstup: 10€ / 12€ / Veľká sála
Vstupenky

Odporúčané akcie