Art & Tech Kids // ZVUKODROM WORKSHOP

Koncerty
Košice
-

Zvukodrom je multimediálny nástroj pre skupiny detí – „prenosný detský orchester“ –  ktorý ponúka široké možnosti práce so zvukom aj obrazom. Fero Király /SK/ ho vyvinul v roku 2014 pre workshop na festivale Konvergencie v Bratislave. Odvtedy Zvukodrom precestoval celé Slovensko a dva kontinenty. Všade, kde prišiel, priniesol zistenie, že deti sú na celom svete rovnaké v túžbe objavovať tento svet hrou a teda prirodzeným spôsobom učenia. 

Zvukodrom je pre deti zábava, ktorá pod vedením skúseného pedagóga rozvíja umelecké abstraktné cítenie detí. Deti nemusia vedieť hrať na žiadny hudobný nástroj ani mať predošlé skúsenosti s hudobnou tvorbou.

Na workshope s deťmi budeme nahrávať rôzne zvuky a vytvoríme z nich našu spoločnú hudbu, ktorú zahráme na záverečnom minikoncerte pre rodičov. Plus, nás možno čaká ešte jedno špeciálne prekvapenie. No veď uvidíme.

Lektorom workshopu je hudobník a učiteľ Fero Király (1979). Ferov primárny nástroj, ktorý vyštudoval a dlhodobo sa mu venuje, je klavír, no vo svojej tvorbe sa vo veľkej miere zaoberá aj digitálnymi technológiami a ich vplyvom na hudbu. Hru na klavír vyučuje súkromne a venuje sa aj ďalším vzdelávacím projektom v oblasti hudby a hudobnej kompozície. Napísal knihu Botanická záhrada – zbierku experimentálnej hudby a hudobno-zvukových hier pre žiakov hry na klavír a ich učiteľov, ktorej popularita sa v uplynulých rokoch rozšírila na základných umeleckých školách po celom Slovensku. Verejnosť ho najviac pozná ako hráča na klávesové nástroje, ktorý na Slovensku a v zahraničí sólovo alebo spolu so svojím materským súborom Cluster ensemble interpretuje diela súčasných skladateľov, prevažne Philipa Glassa a Steva Reicha. V sólových projektoch často využíva nové hraničné experimentálne polohy a skúma presahy do performance, soundartu, zvukových inštalácií. 

Workshop 1 (o 10:00 hod.) je určený pre deti vo veku od 7 - 8 rokov.
Workshop 2 (o 15:00 hod.) je určený pre deti vo veku od 9 - 10 rokov.

Kapacita jedného workshopu: 12 detí
Trvanie workshopu: 2 hodiny

Video: https://www.youtube.com/watch?v=JuZpZ3nsSXg
Foto: Zuzana Godálová

Projekt je spolufinancovaný vládami Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska prostredníctvom Medzinárodného vyšhradského fondu. Poslaním fondu je podporovať udržateľnú regionálnu spoluprácu v strednej Európe.
Vstupenky

Odporúčané akcie