"vytvor si svoj suvenír" HODZINY zo Spiša!

Iné akcie
Spišská Nová Ves
-

Made in China? NIE!

Predstavujeme vám originálnu dielňu od našich umelcov a dizajnérov zo Slovenska! Vytvorte si  “umelecký suvenír” zo Slovenska.

“vytvorte si HODZINY zo Spiša”

 

Naučíme sa pracovať s technikou linorezu alebo linorytu, ktorý je obľúbenou formou výtvarnej umeleckej tlače, podobná drevorezbe. Vytvoríme si originál hodiny inšpirované regiónom Spiš. 

Celá dielňa bude prebiehať v ornamentovom duchu, ktorý je tipický pre región Spiš a spišského umelca Štefana L. Kostelníčka (1900-1949). (K tomuto umelcovi bude venovaná aj verejná prednáška, ktorú nájdete v našom programe v rámci 5. ročníka na Spiši).

Autor Michal Šumichrast navrhol a ručne vyrezal do linolea motívy, ktoré budú slúžiť ako šablóny, na ktoré si budete nanášať podľa vlastnej fantázie farby. Šablóny budete následne odtláčať tiež podľa vlastnej fantázie priamo na drevenú plochu hodín. Následne si na plochu technicky nainštalujete hodinový strojček. Domov si odnesiete plnohodnotný “umelecký suvenir” z regiónu Spiš. 


Výťažkom z tejto dieľne podporíte autora dielne, umelca Michala Šumichrasta, študenta voľnej grafiky na bratislavskej VŠVU v ateliéri prof. Jančoviča.

Dielne budu prebiehať v limitovanom počte účastníkov a odporúčame sa na ňe vopred zaregistrovať!

 

Dielňa obsahuje: Drevená podložka k hodinám - kruh priemer: 30cm, Hrúbka dosky: 6 mm, Hodinový strojček s tichým a plynulým chodom, originál farby na linorit, valčeky, lyžičky a iný potrebný materiál. Na dielni obdržíte na pamiatku aj certifikát s podpisom autora dielne. 

 


 

Vstupenky

Odporúčané akcie