šicKE-košicKE (Stretnutie priateľov folklóru)

Iné akcie
Košice
-

Po nútenej prestávke bude Tabačka Kulturfabrik opäť svedkom spoločného stretnutia priateľov folklóru, ktorí už po minulé roky ukázali, že vedia rozprúdiť zábavu, ktorá dokáže osloviť všetkých.

Podujatie je od roku 2016 pokračovaním Košických folklórnych dní a koná sa pravidelne z iniciatívy členov Platformy tradičnej ľudovej kultúry, jeho organizátorom je Centrum kultúry Košického kraja.

16:00 - 19:30 hod., 0 €, Veľká sála

Tanečné workshopy

Do tanca voláme šicKE ženy a mužov. Skúsení lektori vás zaučia do cigánskych

tancov z oblasti Szatmár, čardášov z Rakovca nad Ondavou a Pohorelej, a istotne vás poteší aj hosť z Maďarska.

17:00 - 20:00 hod., 0 €, Kino Tabačka

Premietanie dokumentárnych filmov

Michal Veselovský z Centra pre tradičnú ľudovú kultúru nám príde predstaviť jedinečný projekt s názvom Elementy. Je to séria dokumentov o prvkoch zapísaných v Reprezentatívnom zozname nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska. Je to jedinečná možnosť pre vás, ako vidieť šicKE Elementy na jednom mieste!

15.10. piatok, 16:00 - 20:00 hod., 0 €, Bistro Tabačka

Remeselné tvorivé dielne

Pri manželoch Gelvanicsových si od tanca oddýchnu nohy a príležitosť dostanú vaše šikovné ruky. Jozef je majstrom drotárstva a Anička ovláda šicKE textilné techniky.

15.10. piatok, 20:00 - 24:00 hod., 3 €, Veľká Sála

Koncert a zábava

Konečne sa nám podarilo dostať legendárnu Ľudovú hudbu Muzička do Košíc! Šesť rúčich chlapov odohrá skvelý koncert. Po ňom nasleduje tanečný dom. 

Vstupenky

Odporúčané akcie