Inkluzívny filmový festival Košice – NÁDEJ

Festivaly
Košice
-

Kino Úsmev a partneri vás pozývajú na tretí ročník Inkluzívneho filmového festivalu Košice s témou NÁDEJ! 


Po dvoch rokoch pandémie, viac ako roku od začiatku vojny na Ukrajine a dva mesiace do predčasných volieb veríme, že toto slovo najviac vystihuje emóciu, ktorú chceme zdieľať. NÁDEJ má v sebe pozitívny nádych leta a my s vami chceme zažiť jeden deň pohodovej atmosféry na pozadí zásadných okolností a tém, ktorým ako spoločnosť musíme čeliť. Môžete sa tešiť na bohatý program pre rodiny s deťmi, filmy, diskusie, koncerty, šport, divadlo, tanec a jedno špeciálne filmové prekvapenie.


Jedinečný koncept Inkluzívneho filmového festivalu sa snaží sprístupniť premietania a sprievodný program čo najširšiemu spektru divákov a komunít, ktoré môžu zažívať rôzne bariéry pri návšteve kultúrnych podujatí. Kino Úsmev sa od roku 2019 systematicky venuje téme inklúzie na kultúrnych podujatiach a pravidelne organizuje filmové premietania a vzdelávanie pre rôzne zraniteľné skupiny divákov v rámci cyklov autism, deaf, blind, dementia, baby a senior-friendly.


Program zverejníme čoskoro na www.kinousmev.sk, na Facebookovej stránke Kina Úsmev, ale aj tu v udalosti.


Partneri festivalu: Usmej sa na mňa, Keď môžem pomôžem, ETP Slovensko, Centrum pre matku a dieťa Radosť, Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, Rada seniorov mesta Košice, ArtEst – Divadlo Hopi Hope, Čas spomaliť, Cyklokoalícia Košice, Tabačka Kulturfabrik, Východoslovenská galéria


Festival realizujeme v rámci projektu Úsmev a Radosť pre Ukrajinu, ktorý je podporený grantovým programom Spolu pre deti od Karpatskej nadácie a UNICEF.

Vstupenky

Odporúčané akcie