Všechny báječné věci | 8. 2. | Košice

Divadlá
Košice
-

Zbystrite zmysly, prichádza dielo s výrazným emocionálnym nábojom, aké tu ešte nebolo! Interaktívne predstavenie, ktoré pravdu neohýba, ale pravde pozerá priamo do očí a verí v lepší svet. Dá sa téma dobrovoľného odchodu zo života otvoriť férovo a s citlivosťou, aby to divákov neodradilo? Inscenácia má k bujarému smiechu síce ďaleko, svojim optimistickým presahom však vyniká. Richard Krajčo, jediná postava v hre, nám sugestívne predstavuje zoznam „báječných věcí“, ktoré od detstva až po dospelosť spisuje pre svoju depresívnu matku so sklonom k samovražde. Tento zoznam sa každým predstavením rozrastá aj vďaka samotným divákom. Tí najaktívnejší z publika si tak môžu zahrať jednu z vedľajších postáv, napr. otca, veterinára či profesorku… Bonusom predstavenia je, keď rozprávač príbeh nepredstiera, ale ho aj žije. Vďaka improvizačnej zložke, ktorá prináleží hlavnej postave je melodráma pútavo hravá a zážitková. A tak sa aj ťažšie témy, ktoré so sebou prináša, prijímajú akosi ľahšie a bez pátosu. Zlomom divadelného stand-upu je aj fakt, že sa rozprávač neoddeľuje od publika, ale príbeh žije spolu s ním. Po vzhliadnutí tejto unikátnej inscenácie si mimovoľne položíme otázku, akými sme boli pred predstavením a ako sme sa zmenili počas neho. Jedno je isté, po predstavení odídeme z divadla umelecky vyživení a emočne naplnení.

Ako aj samotný Richard Krajčo tvrdí, „život nie je len o tých veľkých veciach, ale veľké veci môžu byť často ukryté v niečom malom, čo môže mať úplne rovnakú hodnotu.“ Poďme spoločne spísať zoznam všetkých tých úžasných vecí, pre ktoré sa oplatí žiť! 

Autormi divadelnej monodrámy sú Duncan Macmillan a Jonny Donahoe. Za prekladom stojí Magdaléna Zelenková. Na režisérsku stoličku zasadla Karin Krajčo Babinská. Dramaturgicky sa pod inscenáciu podpísal Pavel Ondruch. O výpravu sa postaral Marek Cpin. V hlavnej úlohe sa predstaví obľúbený herec a spevák, Richard Krajčo. Inscenáciu Všechny báječné věci na javisko uviedlo Divadlo Ungelt.

 

FACEBOOK EVENT

 

Vstupenky

Odporúčané akcie