Vagína monológy 2023 / druhé stretnutie

Divadlá
Košice
-

Ak si nestihla naše prvé stretnutie o nič si neprišla, ak opomenie príjemný večer a rozhovory o plánoch s textom Vagína monológy od Evy Ensler

Je tu druhá príležitosť pridať sa! 

Pozývame všetky ženy a dievčatá, ktoré majú chuť zapojiť sa do príprav tohtoročných Vagína monológov v Tabačke Kulturfabrik na druhé neformálne stretnutie a spoločné čítanie textov. Ženy a dievčatá, ktoré máte chuť zapojiť sa do príprav tohtročných Vagína monológov v Tabačke Kulturfabrik neváhajte a príďte preskúmať terén.

Čo vagína monológy vlastne sú?

Kniha americkej spisovateľky, aktivistky a autorky divadelných hier Eve Ensler, prinášajúca autentické výpovede žien poskytujúce svedectvo o sexe a ženskej sexualite. Text, ktorý bol v čase svojho vzniku označovaný ako biblia pre novú generáciu inšpirovali dynamické hnutie V-DAY https://www.vday.org/about-v-day, ktorého cieľom je skoncovať s násilím proti ženám a dievčatám.

Verejné čítanie textov je od roku 1998 súčasťou celosvetového hnutia na zastavenie násilia na ženách a dievčatách. Výťažok zo vstupného z čítania v Tabačke Kulturfabrik pravidelne posielame organizácii Fenestra, ktorá proti tomuto násiliu sytematicky bojuje už 25 rokov. Predstavenie uvedieme v Tabačke Kulturfabrik 27. marca 2023.

Ak Vás myšlienka boja proti násiliu na ženách a dievčatách zaujala a chcete sa do Vagína monológov 2023 aktívne zapojiť alebo ste len zvedavé a chcete vedieť viac neváhajte a príďte na prvé stretnutie. Veríme, že aj tento rok sa stretne partia zaujímavých a inšpiratívnych žien, ktoré majú chuť na spoločné zdieľanie, potrebu sebavyjadrenienia a odmietnutia násilia.

Viac informácií sa dozviete na druhom neformálnom stretnutí 1.2. streda v čase od 18:00 do 20:00. 

Príďte do Tabačky Kulturfabrik, buďte odvážne a zvedavé. Možno pre seba objavíte novú vášeň, získate kontakty alebo “len” strávite príjemný večer v spoločnosti žien, pre ktoré sú ľudské práva a práva žien niečo o čom je potrebné stále hovoriť.

V prípade iných otázok prosím kontaktujte Zuzanu na adrese zuz@tabacka.sk

Vstup: voľný / Bar / Taste&Share

Vstupenky

Odporúčané akcie