TABAČKA PRE BIELU NOC: Ariadna Vendelová - Inner Spaces

Divadlá
Košice
-

Pohybová inštalácia na pomedzí súčasného tanca a nového cirkusu.

Inner Spaces je site-specific performance na pomedzí tanca a nového cirkusu v priestore historického kovového kasárenského schodiska v Tabačke Kulturfabrik. Performance na pomedzí pohybovej inštalácie a happeningu pracuje s telom, svetlom, hudbou a funkčným industriálnym materiálom, odkazujúc skrze mytologické symboly na súčasné ponímanie priestornosti, zámerovosti, a vzťahovosti človeka s objektom. 

Využívajúc objekt každodenného úžitku ako scénický priestor, zámerom projektu  je priniesť pohybové umenie bližšie k ľuďom, a to nielen v pandemickej dobe z pozície vzťahu performer vs. divák, ale poukázať na možnosť slobodnejšieho a tvorivejšieho vnímania priestorov okolo nás. Skúmajúc myšlienku akrobatky a pohybovej umelkyne Andrean Leclerc, v znení: „Akrobatické telo vníma priestor bez predsudkov, tzv. demokraticky“, má tento tvorivý výskum a práca s každodenne funkčne využívaným objektom za cieľ konfrontovať spôsoby, akými interagujeme s priestorom okolo nás, kde práve myseľ a telo akrobatov poníma tieto priestory odlišne, s tendenciou neustále ich transformovať na tanečno-akrobatické náčinia, na scénické priestory s kreatívnym presahom.

Koncept a performance: Ariadna Vendelová (SK)

Hudba: Boris Sirka (SK)

Svetlo: Adam Slezák (SK)

Pohybová a dramaturgická spolupráca: Katarína Sobinkovičová (SK), Emily Aoibheann (IR), Brandy Leary, Anandamdance Theater (CA)

Dielo vzniklo v rámci rezidencie Ariadny Vendelovej v priestoroch kultúrneho centra Tabačka Kulturfabrik a po svojom premiérovom uvedení je prvýkrát predstavené širšej verejnosti v rámci programu podujatia Biela Noc.

Vstup: voľný / ArtGarden

Vstupenky

Odporúčané akcie