PST: Jumika - tanečné predstavenie pre deti

Divadlá
Košice
-

Rodinné tanečné predstavenie ideálne ako prvý dotyk dieťaťa s divadlom a tancom.

"Jumika je tajomná bytosť, ktorá ma spája s domovom od ktorého som vzdialená. Je mojím spojením so slovanskými koreňmi; je prírodou, láskou, dňom i nocou. Bohyňa, ktorá je všetkým a cíti všetko. Svety sa schovávajú v jej šatách."

Autorské predstavenie vznikalo v dvoch etapách, prvá prebehla v španielskej Barcelóne a       druhá v košickej Tabačke Kulturfabrik. Jeho vznik z verejných zdrojov podporil Fond na       podporu umenia a Mesto Košice.

Najprv bol nápad. Potom vznikol kostým, ktorý dopomohol k vytvoreniu pohybového        materiálu. Potom prišla hudba a nakoniec predstavenie dotvorili svetlá.

Predstavenie na ktorom nie je detský divák odsúdený do úlohy anonymného pozorovateľa v tme, ale môže sa stať súčasťou tajomného sveta, ktorý pred ním Jumika odkrýva.

autorka a performerka: Katarína Rampáčková kostým: Clara a Berta Ros hudba: Stroon svetelný design: Róbert Farkaš foto: Orsi Varga

Dĺžka: 45 min

PST - Priestor Súčasného Tanca sme iniciatíva na podporu súčasného tanečného umenia v meste Košice. Organizujeme festival súčasného tanca a nového cirkusu „Move fest Košice“. Produkujeme vlastné tanečné predstavenia. Pripravujeme pravidelné a nepravidelné odborné vzdelávacie aktivity pre tanečnú komunitu, laickú verejnosť, deti a mládež. Vytvárame tanečné projekty zamerané na inklúziu ľudí s rôznym znevýhodnením. Zapájame sa do medzinárodných projektov. V našich aktivitách je tanečne umenie aj nástrojom, prostredníctvom ktorého sa účastníci učia vnímať, tvoriť, komunikovať a byť tolerantní. Dlhodobým cieľom nášho občianskeho združenia je dostať súčasný tanec do bežného života človeka, nech návšteva tanečného predstavenia je tak prirodzená ako návšteva kina.
Vstup: 3 eurá, deti do 3 rokov zdarma

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstup: 3€ / BlackBox
Vstupenky

Odporúčané akcie