My, ľud! - na festivale TEMPUS ART

Divadlá
Rožňava
-

DIVADLO NA PERÓNE po prvý krát v Rožňave!!!

“Hladina mora stúpa...Klíma a svet sa mení...Zem sa otepľuje...Pomaly, ale isto...”

V dôsledku meniacej sa klímy je veľká časť ostrovov ohrozená stúpajúcou morskou hladinou. Z tohto dôvodu mnoho Ostrovanov z ostrovov uteká a ich dlhá a namáhavá cesta končí v Lide. Vďaka tomu krajina čelí veľkým nepokojom. Je to po prvý raz, čo sa jej obyvatelia musia vysporiadať s utečeneckou krízou. Lidanský kráľ sa narýchlo rozhodol ubytovať Ostrovanov v dočasnom stanovom tábore v centre hlavného mesta Marsk. Lidania pôvodne Ostrovanov vítali, vyzbierali peniaze na ich podporu a do tábora priniesli jedlo a hračky. Odvtedy už ale uplynulo niekoľko mesiacov a stále neexistuje perspektíva, kedy sa Ostrovania budú môcť vrátiť do svojich domovov. Zhoršujúca sa situácia núti kráľa k historickému kroku vyhlásiť prvé demokratické voľby prezidenta. Krajina sa náhle pripravuje na obsadenie novej politickej role, ktorá doteraz v Lide neexistovala.

V rámci interaktívnej, divadelnej spoločenskej hry sa diváci stávajú lidanskými občanmi a ich voľba ovplyvňuje dianie v krajine. Ako ich výber dopadne?

RÉŽIA A DRAMATURGIA: Jana Wernerová / Peter Kočiš KONCEPT: SytzeSchalk (NL)

TEXT: SytzeSchalk / Jana Wernerová / Peter Kočiš PREKLAD: Zuzana Kotiková

SCÉNA: Ján Ptačin / Peter Kočiš / Jana Wernerová

KOSTÝMY: Emma Korpová

HUDBA/VIDEO: DeadJanitor

HRAJÚ: Jana Wernerová / Peter Kočiš / Michaela Domovcová / Jakub Muranský HLAS GAMEMASTER: Alena Ďuránová

HLAS PREZIDENTKA: Táňa Poláková

HLAS PREZIDENT: Peter Cibula

TECHNICKÁ PODPORA: PalkoMatia, Dušan Kopčov PRODUKCIA: Zuzana Kotíková / Peter Kočiš / Jana Wernerová VÝROBA SCÉNY: Copyvait, SevenMinutes, Ľudmilla Benková ĎAKUJEME: Patt production, Magdalénka Kolbašská

Vstupenky

Odporúčané akcie