Joël Pommerat: ZNOVUZJEDNOTENIE KÓREÍ (LA RÉUNIFICATION DES DEUX CORÉES)

Divadlá
Košice
-

PREDSTAVENIE PREBEHNE V PRIESTOROCH ŠTÁTNEHO DIVADLA KOŠICE

Bude to prekvapivé, ale hra Joëla Pommerata Znovuzjednotenie Kóreí nie je vôbec o politike. A nie je ani o Slovensku a Kórei. Ale mohla by byť o rozdeleniach vo svete mužov a žien, o rozdielnosti v našich vzťahoch a o hľadaní cesty k sebe. Alebo o komplikáciách vzájomných nedorozumení, ktoré nášmu zjednoteniu bránia. 

Inscenácia získala CENU DOSKY 2018 pre Júliu Rázusovú za najlepšiu réžiu a bola nominovaná v kategórii Mimoriadny počin v oblasti činoherného divadla a v kategórii Najlepšia scénografia sezóny.

Sled krátkych situácií, niekedy ironických, niekedy groteskných, inokedy absurdných, ale predovšetkým ľudských, spája práve to zjednotenie. Autor našiel inšpiráciu v Ingmarovi Bergmanovi, Edwardovi Albeem či Arthurovi Schnitzlerovi a v ich postavách manželiek, mužov, neviest, ženíchov, sestier, prostitútok, kňazov, šéfov, sekretárok, veľkých lások i sklamaní. Spolu 24 mužov a 28 žien, ktorí milujú, zamilovali sa, alebo milujú niekoho iného, alebo iba počuli o láske. Je to napínavý večer množiny vzťahov, ktorý pripravil jeden z najzaujímavejších zjavov súčasného francúzskeho divadla. Kombinácia vzťahov v brilantných dialógoch povie čosi o tom, prečo je to medzi severom a juhom tak vzrušujúco komplikované.

UPOZORNENIE: INSCENÁCIA VHODNÁ OD 15 ROKOV

VSTUPENKY:

https://www.navstevnik.sk/vyber-vstupeniek?eventId=1036722

MEDZISCÉNA je projekt spolupráce Štátneho divadla Košice a Tabačky Kulturfabrik. Viac info tu: http://www.sdke.sk/sk/divadlo/medziscena-prepoji-statne-divadlo-kosice-tabacku-kulturfabrik

Kupón MEDZISCÉNA môžete získať pri návšteve vybraných podujatí u nás alebo v Tabačke Kulturfabrik. Slúži k nákupu zľavnej vstupenky MEDZISCÉNA (- 20%) na všetky nasledujúce programy zaradené do tohto projektu spolupráce.

Vstup: 16€ / ŠDKE (Malá scéna)

Vstupenky

Odporúčané akcie