Body recognition

Divadlá
Košice
-

Ako môžeme byť so svojím telom a nie proti nemu. Môžeme ho prijať a vážiť si ho také aké je?

Predstavenie je inšpirované telesnými odlišnosťami a odkazuje na myšlienku plne inkluzívnej prístupnej spoločnosti, ktorá je založená na možnostiach a tvorivých schopnostiach každého tela.

V umeleckom procese sa stretávajú dve slovenské tanečné interprétky a jedna fínska performerka s telesným postihnutím. Tak ako alchymisti ani umelci v tomto predstavení nemajú dôvod na oddeľovanie fyzikálnych aspektov z metafyzických interpretácií. Mystika tanečnej interpretácie sa ďalej premieta skrz výtvarnú metaforu scénografky prizvanej do predstavenia a živú hudbu vytvorenú v tvorivej spolupráci s prizvanou violončelistkou.

produkcia: PST - Priestor Súčasného Tanca o.z.
choreografia a tanečná interpretácia: Noora Västinen, Katarína Rampáčkova, Michaela Sabolová
autorská hudba a interpretácia: Milena Hrušovská (violončelo)
scénografia, dizajn kostýmov a grafický vizuál: Katarína Cáková
svetelný dizajn: Róbert Farkaš
zvuk: Róbert Rampáček
umelecká asistentka: Georgie Goater
fotky: Diana Dobrescu

Tvorbu tanečného predstavenia z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a mesto Košice.

PST - Priestor Súčasného Tanca sme iniciatíva na podporu súčasného tanečného umenia v meste Košice. Organizujeme festival súčasného tanca a nového cirkusu „Move fest Košice“. Produkujeme vlastné tanečné predstavenia. Pripravujeme pravidelné a nepravidelné odborné vzdelávacie aktivity pre tanečnú komunitu, laickú verejnosť, deti a mládež. Vytvárame tanečné projekty zamerané na inklúziu ľudí s rôznym znevýhodnením. Zapájame sa do medzinárodných projektov. V našich aktivitách je tanečne umenie aj nástrojom, prostredníctvom ktorého sa účastníci učia vnímať, tvoriť, komunikovať a byť tolerantní. Dlhodobým cieľom nášho občianskeho združenia je dostať súčasný tanec do bežného života človeka, nech návšteva tanečného predstavenia je tak prirodzená ako návšteva kina.

Vstup: 5€ / 7€
Vstupenky

Odporúčané akcie