BIELA NOC uvádza: Tomáš Danielis - Mainly Love

Divadlá
Košice
-

Biela noc je prestížny medzinárodný umelecký projekt, ktorý má za úlohu priblížiť širokej verejnosti súčasné formy umenia ako aj netradičné, nepoznané a významné miesta európskych metropol.

Ponúka návštevníkom netradičnú umeleckú prechádzku nočným mestom plnú zážitkov a nových vnemov, ktorá trvá od západu až do východu slnka a jednou z nich je tento rok aj zastávka v Tabačke Kulturfabrik, kde slovenský slovenský tanečník, choreograf a pedagóg Tomáš Danielis, ponúkne svoje predstavenie Mainly love.

Mainly Love je portrétom muža a jeho vnútorného sveta neistôt, krehkosti, sily, násilia a zvláštnej krásy. Dielo sonduje tradičné vzťahy, ich hodnoty a zamýšľa sa kde sa v nich berie agresivita, jej atraktivita a akceptovateľnosť v očiach súčasnej spoločnosti.

Dokumentárna meta-performance je prepojením interaktívneho audiovizuálneho prostredia, tanca a úryvkov z rozhovorov s „normálnymi“ mužmi a ženami ako aj obeťami a páchateľmi násilia. Otázky, ktoré Mainly love kladie, sa pokúšajú prekročiť povrchnosť jednoduchého zobrazenia agresivity a sexuality. Predstavuje jednotlivca vo chvíľach jeho vnútorného skúmania vlastného rodu, vzťahu k moci, k sexualite a dôsledkov ich prepojenia. Toto bohaté predstavenie je otvoreným oknom do intímneho sveta ľudskej bytosti, presahujúcim témy sexuality či moci.

Napriek tomu, že dielo je založené a postavené výlučne na dokumentárnych materiáloch, nemoralizuje či nenavrhuje žiadne riešenia.

„Predstavenie je venované ženám.“

Choreografia a interpretácia: Tomáš Danielis

Hudba: Ľubomír Panák – Drakh

Poézia: Zuzana Husárová

Text: Tomas Danielis & verejny archiv

Svetelný dizajn: Milan Slama / Tomáš Danielis

Vizuálne prostredie: Tomáš Danielis

Predstavenie je nevhodné pre mladistvých do 18 rokov.

Tomáš Danielis je slovenský tanečník, performer a choreograf, držiteľ viacerých ocenení za interpretáciu a choreografiu. Spolupracoval s množstvom slovenských i zahraničných choreografov a pedagógov, ako sú napríklad David Zambrano, Steve Paxton, Andrew de Lombinière Harwood, Miroslava Kovářová, Marta Poláková, Frey Faust, Willi Dorner a ďalší. Medzi jeho najvýznamnejšie produkcie patria light art-video-dance performancia Landscapes (2011), emočne silná inscenácia Locus (2016) a výnimočne tanečne čistý projekt Suites (2016), oceňovaný pre originálny prístup pri vytváraní kompozície z pohybového materiálu, inšpirujúc sa hudbou J. S. Bacha. V rokoch 2016 – 2017 pôsobil ako hlavný tanečný majster v súbore Balet Moskva. V súčasnosti rozvíja svoje choreografické a pedagogické aktivity najmä v Bruseli, a paralelne takmer vo všetkých európskych krajinách, pričom sa pravidelne vracia aj na Slovensko.

Vstup: 4€ predpredaj / 6€ na mieste / Veľká sála

Vstupenky

Odporúčané akcie